Ján Kuciak

,,Bol stelesnené dobro. Nerobil to pre peniaze. Dostal ponuku od konkurencie za dvojnásobný plat, ale zostal u nás. Pomáhal všetkým ľuďom okolo seba. Bol veľmi milý nielen v práci, ale aj v súkromí. Pracoval pre vyšší princíp – dobro a spravodlivosť,” 

Peter Bárdy,
šéfredaktor portálu Aktuality.sk

 

Narodil sa 17. mája 1990 v obci Štiavnik v okrese Bytča. V druhej dekáde 21. storočia bol jedným z najtalentovanejších investigatívnejších novinárov na Slovensku. Žurnalistiku študoval na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Po absolvovaní magisterského štúdia si urobil doktorát.

Odhaľovanie pravdy bolo preňho dôležitejšie ako túžba po exkluzivite a sólo odhaleniach. Opakovane spájal kolegov a odovzdával im svoje know-how.

V stredu 21. februára bol so svojou snúbenicou Martinou Kušnírovou zavraždený.

Martina Kušnírová

Bola skvelý človek. Obetavá a vždy ochotná pomôcť. Naučila ma hľadať dobro v ľuďoch, aj keď ja som ho veľakrát nevidela, za čo jej veľmi ďakujem. Vážila si maličkosti a nikdy nikomu nezávidela,“

Alica,
kamarátka a spolužiačka

 

Narodila sa 3. apríla 1990 v Gregorovciach neďaleko Prešova. Bola slovenská archeologička. Podobne ako Ján i ona študovala v Nitre na Univerzite Konštantína Filozofa. Po skončení štúdia išla pracovať do archeologickej firmy Acantha Archeology.

Mala veľký zmysel pre spravodlivosť, odsudzovala neprávosti na ľuďoch i na zvieratách a vždy bola ochotná druhému pomôcť.

V stredu 21. februára bola so svojim snúbencom Jánom Kuciakom zavraždená.

Zatvoriť menu